Το Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Ειδική Αγωγή» του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Κρήτης σύμφωνα με την υπ. αριθμ. 524/20.01.2021 συνεδρίαση της Συνέλευσης του τμήματος, προβαίνει σε πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ενός (1) διδάσκοντα/ουσας κατόχου διδακτορικού διπλώματος για να διδάξει στο Π.Μ.Σ το  μάθημα ΝΥ 103 -"Σύγχρονες τάσεις στην εφαρμογή εκπαιδευτικών προγραμμάτων και παρεμβάσεων – Ανάπτυξη δεξιοτήτων" 39 ωρών , κατά το εαρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2020-2021.

Κριτήρια επιλογής είναι η επιστημονική επάρκεια και η συνάφεια της ειδικότητας, της επαγγελματικής εμπειρίας του διδακτικού και ερευνητικού έργου με το συγκεκριμένο γνωστικό πεδίο.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να υποβάλλουν τα παρακάτω δικαιολογητικά:

α. Αίτηση εκδήλωση ενδιαφέροντος

β. Αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας 2 όψεων

γ. Βιογραφικό σημείωμα.

δ. Διδακτορική διατριβή και δημοσιεύσεις

ε. Επικυρωμένα αντίγραφα πτυχίων και τίτλων σπουδών  (αν οι τίτλοι αποκτήθηκαν στο εξωτερικό χρειάζεται επίσης μετάφραση και βεβαίωση αναγνώρισης τους από το ΔΟΑΤΑΠ), δικαιολογητικά επαγγελματικής, διδακτικής, ερευνητικής εμπειρίας και επιστημονικής δραστηριότητας (ανακοινώσεις σε συνέδρια).

Οι Δημόσιοι υπάλληλοι που θα επιλεγούν θα πρέπει να προσκομίσουν σχετική άδεια εντός διμήνου από την υπογραφή της σύμβασης, η οποία θα χορηγηθεί από το αρμόδιο όργανο της υπηρεσίας τους.

Η αίτηση και τα δικαιολογητικά υποβάλλονται αποκλειστικά σε ηλεκτρονική μορφή στην διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.   έως και την  Τετάρτη 03/02/2021.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στη Γραμματεία του  Δ.Π.Μ.Σ, τηλ. 2831077639, email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.