Εισαγωγή στο ΔΠΜΣ

• Εισαγωγή στο ΔΠΜΣ

Το Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών στην Ειδική Αγωγή των δύο Παιδαγωγικών Τμημάτων της Σχολής Επιστημών Αγωγής του Πανεπιστημίου Κρήτης προκηρύσσει 40 θέσεις μεταπτυχιακών φοιτητών. Η έναρξη φοίτησης του νέου κύκλου σπουδών του μεταπτυχιακού προγράμματος θα αρχίσει κατά το εαρινό εξάμηνο 2021-2022. Η διάρκεια υποβολής αιτήσεων στο πρόγραμμα θα είναι  από Δευτέρα 01/11/21 έως και Τρίτη 30/11/21.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΟΥ ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΕΤΑΙ

Η περίοδος υποβολής αιτήσεων  ολοκληρώθηκε.

Οι αιτούντες που έχουν αποστείλει πλήρη φάκελο δικαιολογητικών και μπορούν να συμμετέχουν στην διαδικασία εισαγωγής τους στο πρόγραμμα έχουν λάβει αριθμό πρωτοκόλλου της αιτήσεως τους μέσω του συστήματος. Ο αριθμός πρωτοκόλλου που λαμβάνεται , χρησιμοποιείται στην ανακοίνωση των αποτελεσμάτων αντί του ονόματος σας (σύμφωνα με το νόμο προστασίας προσωπικών δεδομένων).

Mετά από την λήξη της προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων στις 30 Νοεμβρίου 2021 και ώρα 24.00 διαπιστώθηκε ότι οι εμπρόθεσμες και πλήρεις αιτήσεις των υποψηφίων είναι λιγότερες από 120. Σύμφωνα με την προκήρυξη του ΔΠΜΣ Ειδική Αγωγή  σε αυτήν την περίπτωση δεν γίνεται καμία προεπιλογή των υποψηφίων με μοριοδότηση  προσόντων αλλά έχουν όλοι δικαίωμα συμμετοχής στις γραπτές εξετάσεις .

Οι  γραπτές εξετάσεις θα διεξαχθούν δια ζώσης στις 21 Ιανουαρίου 2022 ημέρα Παρασκευή και ώρα 17.30-20.30 μ.μ. Οι εξετάσεις που αφορούν και στα δύο μαθήματα (Μεθοδολογία της Έρευνας και Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση-ενιαία εξέταση και στα δύο μαθήματα)  θα διεξαχθούν σε αίθουσα (που θα ανακοινωθεί προσεχώς) στην Πανεπιστημιούπολη του Γάλλου.Οδηγίες προς τους συμμετέχοντες θα δοθούν πριν τις εξετάσεις.

Η ενδεικτική ύλη των γραπτών εξετάσεων επισυνάπτεται σε ξεχωριστό αρχείο.

Θα λάβετε και προσωπικό email για την ενημέρωση σας.

Στην διάθεσή σας η γραμματεία για οποιαδήποτε διευκρίνηση.