Tο Εργαστήριο Ψυχολογίας & Ε.Α. του ΠΤΔΕ και το ΚΕΜΕ του Πανεπιστημίου Κρήτης σε συνεργασία με το  Ευρωπαϊκό Κέντρο Κατάρτισης για την Απασχόληση (ECTE)  στο πλαίσιο του προγράμματος ERASMUS+«Art Connects Mental Health: A Time to Breathe» διοργανώνει Ημερίδα για την Τέχνη και την Ψυχική Υγεία.
Στόχο έχει την κατάρτιση και ευαισθητοποίηση όσων εργάζονται (εκπαιδευτικούς, κοινωνικούς λειτουργούς, ψυχολόγους, ειδικούς ψυχικής υγείας, ειδικούς παιδαγωγούς) με νέες, νέους, εφήβους και παιδιά σε θέματα Ψυχικής Υγείας και Συναισθηματικής Ευημερίας.

Παρακαλούμε δείτε το σχετικό αρχείο: